DuranHedt.com

Prehrana pri sladkorni bolezni. Prehrana in splošna načela

Hrana v Diabetes

Eden od ključnih pogojev za učinkovito zdravljenje bolezni endokrinega sistema, je revizija bolne osebe običajni dnevni režim in prehrano. Neizpolnjevanje s strogo dieto pri tej bolezni, kot je sladkorna bolezen, lahko celo povzroči smrt. Kot je na 1. in na 2. tipa sladkorne bolezni, tkiv in organov ne presnavljajo glukozo, tako da so endokrinologi razvili posebno dieto (Tabela №9) z minimalno obremenitev na trebušni slinavki.

Splošna načela

Ne glede na tip sladkorne bolezni, bi morala biti uravnotežena prehrana med obroki ne sme trajati več kot 4 ure. Veliko izdelkov je treba črtati iz prehrane v celoti. Spada pod prepoved: svinjsko, bel kruh in pecivo ter sadje z ogljikovimi hidrati bogato (melona, ​​banana, grozdje, kaki, fige). Na seznamu dovoljenih izdelkov, vključno z endokrinologi: zelje, žita (razen riža), pusto ribe, goveje meso, jajca in lubenice, jabolka, slive in pomaranče.

Prehrana pri sladkorni bolezni je treba pripraviti samo na rastlinskem olju. Še bolje, meso in zelenjava sta esence ali pečen v foliji brez dodajanja marinade ali paro.

Dieta pri diabetesu tipa 1

Bolniki s sladkorno boleznijo tipa 1 morajo strogo nadzoruje vsebino hrane porabljene hitro uporabljivimi ogljikove hidrate in proteine. Dnevna količina ogljikovih hidratov, ne sme presegati 400 g, maščobe in beljakovine - 100 g največjo dovoljeno vsebnost skupnega energetskega izdelkov - tri tisoč kalorij ..

Za prvo vrsto sladkorne bolezni, so zdravniki razvili grobo meni:

  • 1 zajtrk - mleko juha ali kaša z mlekom;
  • 2 zajtrk - nesladkan čaj s piškoti ali sveže kruhove kocke;
  • Večerja - bučna juha, ribja obara, čaj ali decoction suhega sadja;
  • kosilo - zelenjavna solata ali skuta pečenje;
  • večerja - parni zarebrnice, solata iz pese, juhe bokih;
  • pred spanjem - kozarec kislega mleka, piškoti.

Proizvodi uporabljena temperatura mora biti v območju od 15 do 60 stopinj.

Dieta za sladkorno boleznijo tipa 2

Pred bolnikih s sladkorno boleznijo na drugem tipu ni nič manj pomembna naloga -, da to prehrana ni le uravnotežena in jo uskladiti tako, da je prispevala k normalizaciji teže. Moč za tipa 2 sladkorne bolnike mora biti sorazmerna s stroški energije. To pomeni, da meni upokojenec in delovni človek lahko zelo močno razlikujejo. Tisti, ki vodi neaktivnih način življenja, endokrinologi ponujajo naslednje meni:

  • 1 zajtrk - korenje v solati;
  • 2 Zajtrk - grenivka ali jabolko;
  • Kosilo - zelenjavna enolončnica, Pijani jetra, Solata od zelja, čaj;
  • prigrizek - sir sladice, juhe boki;
  • Večerja - Fish zrezek, solata, čaj;
  • pred spanjem - kozarec mleka ali kislega mleka.

Vzorec meni za delo diabetiki lahko izgleda takole:

  • 1 zajtrk - sendvič z nizko vsebnostjo maščob klobaso, čaj;
  • 2 zajtrk - polovica topljenega sira in jabolk;
  • kosilo - vegetarijanska juha, mesne ali klobasa, ajda, juhe boki;
  • prigrizek - skuto ali skodelica jogurta z piškotov;
  • večerja - polnjene zelje, pečena jabolka;
  • pred spanjem - kozarec mleka, rž krekerji.
Zdieľať na sociálnych sieťach:

Príbuzný
© 2022 DuranHedt.com